Ana Sayfa / Halı Çeşitleri / İpek Halı Yıkama
ipek halı temizliği
ipek halı temizlik firması

İpek Halı Yıkama

İpek Halı Yıkama İlmik İlmik dile gelen ipliklerle düğüm düğüm sanatla işlenen İpek halıların yıkanma işinde uzman olan

Gaziantep Aytemiz Halı Yıkama fabrikamız personeli sizlere Bu anlamda gayet itinalı ve güzel çözümler sunmaktadır.

İpek halılar dünyaca ünlü ama bunun yanısırada çok zahmetli dokunan en değerli halı türlerindendir.

Dolayısıyla bu tür halıların yıkanması da temizliği de aşırı önem arz etmektedir, Aytemiz Halı Yıkama Fabrikası olarak Yüzlerce İpek halının yıkanmasında büyük rol oynamıştır.

İpek halıların yıkanmasındaki en büyük sorun ise yıkama esnasında renklerin birbirine karıştırılmasıdır.

Bu tür halıların yıkanması mutlak suretle tek tek yapılmalıdır, İpek halı yıkamada kaba kir ve tozdan arındırılmış halılar ıslatılır ıslatılmaz hiç vakit kaybetmeden fırçalama işlemi ne geçilmelidir.

Fırçalama işlemi sonrası yine Hızlı ve seri bir şekilde gelberi dediğimiz Halı Yıkama makinesinde bulunan gelberi ile durulama yapılmalıdır.

Halı uzun tüylü ise halı şampuanının tüy dipleri hav aralarına kadar nüfuz etmesi için tek yönlü gelmeden önce ileri geri yaparak uygulanmalıdır.

Kullanılan şampuanın bu halıların niteliklerine uygun olması da gayet önemlidir.

Ayrıca bu halıların yıkanmasında halı şampuanı karışımlı suyun içine şampuan ile uyumlu aktif Klor atılması parlaklık ve hijyen açısından gayet etkilidir.

Yıkama Sonrası hiç vakit kaybetmeden yıkanan ipek halılar halı sıkma makinasında halı sıkma işlemi ne alınmalıdır sıkma esnasında kullanılan boyanın atma ihtimalinden dolayı yine hızlı hareket edilmelidir.

Durulama ve işlemi bittikten sonra askıya serilmelidir, İpek halıları yıkama işlemlerini yapan personellerin belirli bir tecrübeye sahip olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgiler için bizi arayabilirsiniz teşekkür ederiz

Ayrıca kontrol et

hali yikama gaziantep

Halı Yıkama

Gaziantep’in Her Semtine Aynı Kalitede Halı Temizleme Hizmeti Sunuyoruz. Gaziantep Aytemiz Halı Yıkama Fabrikası Olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button