Ana Sayfa / Halı Çeşitleri / Makina Halı Yıkama
makina halısı fiyat
makina halısı yıkama fiyatları

Makina Halı Yıkama

Makina Halı Yıkama Halı Çeşitleri içerisinde önemli bir yere sahip olan makine halıları günümüzde evlerden, işyerlerine, ofislere, otellere, okullara, hastanelere, kadar çok geniş bir alanda kullanılmaktadırlar.

Eskiden taban halısı olarak dokunan halılar genellikle yünden yapılmaktaydı.

Günümüzde ise hem kullanım yeri hem de kullanım miktarı olarak artan halılarda sadece yün ipliği kullanımı yeterli olmadığı için alternatif olarak Makina halılarının kullanılması zorunlu hale gelmiştir.

Halıların ömrünü ve görüntüsünü etkileyen faktörler arasında halının nasıl dokunulduğunun yanında hangi tür liflerden yani ipliklerden yapılmış olduğu da önem taşımaktadır.

Sentetik liflerin Hav materyali olarak kullanılması bu liflerin değişik şartlarda nasıl davrandıgını bilmek halıların Uzun Ömürlü Olması yani kullanımı hakkında fikir vermesi açısından da gayet önem arz etmektedir.

son yıllarda halılarda kullanımı artan polipropilen ile örülen lifleri su emmez ve bu nedenle renk vermek için solüsyonla boyaması gerekmektedir.

Yoğun güneş ışığına ağartıcı maddelere atmosfer kirleticilere veya diğer Sert kimyasallara veya elementlere maruz kaldığında bile renginin solmaması makine halıları yani liflerin avantajlarıdır.

Yoğun Güneş ısısı ağartıcı maddeler yani kimyasal maddeler atmosferi kirleticilere veya diğer Sert kimyasallara veya elementlere maruz kaldığında bile makine halılarının renginin solmaması bu liflerden kaynaklanmaktadır.

Halıları neme ve küfe karşı dirençlidir temizlenmesi ve bakımı gayet kolaydır.

Diğer avantajları ise bu elyafın yani suni elyafların en ucuzu olmasındandır.

Bu sebepten dolayı makina halısı diye tabir ettigimiz halıları güznümüzde en çok tercih edilen ve satılan halı çeşididir.

Tam otomatik Makinada ,Makina Halısı Temizliği nasıl yapılıyor diye merak ediyorsanız buraya tıklayarak videoyu izleyebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

hali yikama gaziantep

Halı Yıkama

Gaziantep’in Her Semtine Aynı Kalitede Halı Temizleme Hizmeti Sunuyoruz. Gaziantep Aytemiz Halı Yıkama Fabrikası Olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button