Ana Sayfa / Halı Çeşitleri / Isparta Halı Yıkama
ısparta halı temizliği
ısparta halı yıkama fiyatları

Isparta Halı Yıkama

Isparta Halısının Tarihçesi : Isparta halısı ülkemizin gülleri ve halısı ile meşhur olan bir ilimizde doğmuştur. Ama şimdide Isparta halısı’nın artık eskiye nazaran pek popülerliği kalmayan bir halıdır.

Türk kavminin Anadolu’ya fetihinden sonrasında ısparta ve toros yamaçlarına yerleştirilen Türk oymakları ile başlamıştır.

Oymakların dokumuş Isparta Halı türleri yüzyıllar süresince ğeneleğini korumuş olup, son yüzyılda batı halı satıcılarının kendi isteğine göre halı sipariş etmesi sebebi ile bu türk motifleri etkisi kalmamıştır.

Sadece yurt dışı satışları ile kalmayıp iç pazardada halının ağır olması, zamane hanımların ısparta halı çırpma ve ısparta halı yıkamanın zorluklarından ötürü Isparta halı kullanımını büyük oranda satışına sekte vurulması ile üretimi tamamen bitirmiştir.

Isparta halı türleri el dokuma olup hiç fabrikasyon olarak üretimi yapılmamıştır.

Isparta halı tüccarları tarafından evlere konulan halı tezgahları ile yöre hanımlarına evinde çok güzel bir iş imkanıda sağlamaktaydı.

Isparta Halısı Yıkama :

Şu an çoğu evlerde ana ve baba yadigarı olan isparta halılar vardır. Bu el emeği göz nuru ile dokunan evlerin neşesini yada üzüntüsünü paylaşan rengarenk isparta halıları bazı evlerde muhakkak vardır.

Firmamız Isparta halısı yıkama konusunda uzman olup kök boyası ile boyanmış halıların renklerine zarar gelmeden önce çırpma sonrasında özel olarak ısparta el dokuma halı yıkama yapılmaktadır..

Ayrıca kontrol et

hali yikama gaziantep

Halı Yıkama

Gaziantep’in Her Semtine Aynı Kalitede Halı Temizleme Hizmeti Sunuyoruz. Gaziantep Aytemiz Halı Yıkama Fabrikası Olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button